Rulet Kralı’nın Cesedi Slovenya’da Bir Nehirde Bulundu

1990 yıllarının sonunda Şam’ın, Türkiye’nin “tehdidi” üzerine Öcalan’ı Suriye’den çıkarttığına dikkat çeken gazete, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, “Türkiye’nin güvenliğinin tehdit edilmesi halinde Ankara’nın kuvvetlerini Suriye’nin kuzeyine konuşlandırmakta tereddüt etmeyeceği uyarısını yaptığını” da yazdı. Suriyeli yetkililerin Türkiye hükümeti ile doğrudan bağlantıya geçmediğini hatırlatan gazete, İngiliz Dışişleri Bakanı William Hague’in Davutoğlu’yla görüştüğünü İngiliz bakanın “Esad rejimi keyfi davranabileceği yanılgısına düşmemeli, davranışının hesabını vermek durumunda kalacaktır” dediğini aktardı. BBC, NATO’nun, Türkiye’nin Suriye tarafından düşürülen F-4 savaş uçağı ile ilgili talebi üzerine salı günü ittifakın Brüksel’deki merkezinde acil bir toplantı düzenleneceğini aktardı. Alman televizyonları ZDF, ARD, Pro7, RTL, N-TV, Deutsche Welle’nin yanı sıra İngiliz yayın kuruluşu BBC de haber bültenlerinde gelişmeleri geniş olarak aktardı. Alman gazetelerinden Süddeutsche Zeitung, “Amatörlük mü yoksa kötü niyet mi?” başlıklı yorumunda, “Fantom uçuşu Ankara’nın lanse ettiği şekilde günlük bir olaymış gibi görünmüyor” diye yazdı.

Emekli gazeteci Tayfun Ayder (57), ziyaret ettiği bir mekanda güvenlik açığı bulunan interneti kullandı. Arkadaşları 10 bin lira dolandırılan Tayfun Ayder, sosyal ağlardan birisinde yeni uygulamaya alınan zaman tüneli panelinin de bir tuzak olduğu görüşünü savunuyor. Tayfun Ayder, 2 bin arkadaşından yaklaşık 500 tanesi ile yazışma yapan dolandırıcının, 200 arkadaşından mesaj atmalarını temin ettiğini öğrendi. Kentte 13 yıldır taksi şoförlüğü yapan Gerardo Gamboa, 5 dolar bahşiş bırakan dalgın müşterisinin aracında unuttuğu 300 bin dolarlık minik serveti iade etti. Profesyonel olarak bilardo gösterileri yapan ünlü bilardocu Florian Kohler’in yeni video serisinde yaptığı inanılmaz estetik ve fizik kurallarını biraz hiçe sayan yeni hareketleri izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Yalova’nın Tavşanlı beldesinde, 5 aylık takibin ardından jandarmanın baskın yaptığı villada kumar oynayan 4 kişi ile villayı kiralayan Yaşar G. gözaltına alındı.

Arkadaşını bıçakladıktan sonra evine sığınan Dağser, kısa süre sonra polis ekipleri tarafından gözaltına aldı. İki şahsın pazartesi günü yapılan operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin arasında olduğu söylendi. Yalova Belediyesi ve Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) Yalova Grubu tarafından 5-7 Ekim tarihleri arasında bisiklet festivali düzenlenecek. 12 Ekim Cuma günü İstinye Park yemek katında gerçekleşen etkinlikte bir anda ortaya çıkan flashmob dansçıları şaşkın bakışlara sebep oldu. Bu arada, Suriye’deki Kürt Ulusal Konseyi’nden Abdülhamit Beşar’ın PKK’yı kastederek “Bizim bu kişiler ile bir ilgimiz yok” dediğine dikkat çeken gazete Ekim 2011’de oluşturan Kürt Konseyi’nin 11 Kürt partisinden oluştuğunu ve Kürtlerin meşru temsilcisi olma iddiasında bulunduğuna işaret etti. Bu arada şifresini kaybedenleri geri almak için yaptıkları arama motorlarındaki tariflerde ise, bazı tarif edenlerin kredi kartının son 5 rakamını ve bankasını sorması da işin hangi boyutlara ulaştığını göstermesi bakımından dikkat çekiyor.