Pokerin Iki Yüzü

Sanıklar Şerif Karameşe, Bekir Teker, Engin Turan ve Aytekin Turan, kendilerini polis gibi tanıtıp mağdur Armağan Arık’ı bir evden alıp araçla götürdükleri, daha sonra serbest bıraktıkları gerekçesi ile “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 1’er yıl 1’er ay hapis cezasına çarptırıldılar. Sanıklar Yufus Polat ve Adem Köşgen, müştekiler Gözen Parlak’ı yaralama ve Çağlar Bulut’u tehdit ettikleri gerekçesi ile 3’er yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldılar. Sanıklar Necdet Polat ve Engin Seba, mağdur Doğan Yıldızlar’a yönelik yağma suçundan 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar Mert Kazan, Ferhat Keleş ve Zafer Turhan’ı tahliye eden mahkeme, Doğukan Çep hakkında da yakalama kararı verdi. Sanıkları yargılama aşamasındaki tutum ve davranışlarını gerekçe gösteren mahkeme, cezayı 25 yıl hapis cezasına düşürdü. Sanık Şahin Eren aynı suçtan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı sanıklar, Gökhan Aktaş, Yalçın İleri ve Abdullah Kıyak’ı “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan da 22’şer yıl 6’şar ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

Las Vegas polisi de Paddock’a dair ellerindeki tek kaydın bir trafik cezası olduğunu belirtti. İşyeri sahibi hakkında yasal işlem başlatılırken kumar oynayan şahıslara da para cezası uygulandı. Şu anda Washington’un bölgenin ve dünyanın genelinin iyiliği için kısasa kısas bir oyundansa Kuzey Kore hakkında uzun vadeli, sürdürülebilir ve iyi kalibre edilmiş bir stratejiye ihtiyacı var. Şahsım ben, bir Blackjack hayranı olarak sadece Blackjack hakkında değil, tüm kazançlı casino oyunları hakkında bilgi ve birikimlerimi sizler için yazılarıma döküyorum. Gerçekçi kart görünümü ve renli animasyonlarla oyun keyfiniz hiç bozulmuyor ve Jacks or Better’ın hızlı oynanışı oyuna akıcı bir özellik katıyor. Bu el, iki hole kart ve boarddaki üç karttan veya bir hole kart ile dört board kart veya ara sıra hiç hole kart olmadan sadece board kartları ile de oluşur.

Kendi “sahte haberlerine” dalmış bir ABD Başkanı için uygun olmayan gerçeklikle başa çıkmanın belki de en kolay yolu “kırmızı çizgiyi” yeniden tanımlamak ya da görmezden gelmek olabilir. Güney Kore ve ABD arasında güçlendirilmiş caydırma çerçevesine rağmen Kuzey Kore’yle bir çeşit kısmi görüşmelerin yapılması yönünde gelişen fikir birliği başka bir yol olabilir. Çin’in Kuzey Kore’nin son provokasyonu konusundaki tepkisi sözlü bir şekilde kınamaktan ve bütün taraflara sükunet çağrısı yapmaktan öteye gitmeyecek. Kuzey Kore’nin ABD’yi vurabilecek kıtalar arası balistik füze denemesi Pyongyang’ın bu uluslararası rulet oyununda başarılı olduğunun bir diğer göstergesi. Taksim’de bir evde düzenlenen bir rulet partisi üzerinden insanlığa dair bir panorama sunan film zamandan, belli bir toplumdan ve coğrafyadan bağımsız bir eleştiri getiriyor. Las Vegas’ta düzenlenen bir konser sırasında ateş açılması sonucu en az 59 kişi yaşamını yitirirken, 527 kişi de yaralandı.