Eğer Rulet Oynamayı Seviyorsanız Ve Sürekli Kaybediyorsanız

Michael Önder’in ilk uzun metrajlı filmi “Taksim Hold’em” kutuplaşmış bir toplumda birbirini taraf olmaya zorlayanlara dışarıdan bir gözle bakarken sunduğu kara komedi öğeleriyle dikkat çekiyor. Türkiye ve İngiltere’de birçok kısa film, reklam ve müzik videosu çeken yönetmen Michael Önder’in hem senaryonu kaleme aldığı hem de yönetmen koltuğunda oturduğu “Taksim Hold’em”, dünya prömiyerini yaptığı 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde büyük beğeniyle karşılandı. Jozef Erçevik Amado’nun yapımcı, Kaan Yazgan ve Timur Çambol’un ortak yapımcı olduğu Bluff Film yapımı “Taksim Hold’em”in görüntü yönetmenliğini Ersin Gök, sanat yönetmenliğini Tolga Coşkuntuna, editörlüğünü Taner Sarf üstleniyor. İncelikle yazılmış karakterleri ve hikâyesiyle öne çıkan “Taksim Hold’em”; herkesin, kendi inandığı doğrunun tartışılmaz olduğunu düşündüğü bir topluma dair eleştirilerini bazen sert, bazense mizahi bir dille ortaya koyuyor. Yağış sonrası ortaya çıkan gökkuşağı renkli görüntüler oluşturdu. Emekli bir muhasebeci olan ve yakınları tarafından maddi durumu iyi olarak nitelendirilen Paddock, Nevada eyaletindeki Mesquite kentinde yaşıyordu.

Kayıtlara göre, şüpheli bu evde 62 yaşındaki kız arkadaşı Marilou Danley ile birlikte yaşıyordu. ABD medyasında yer alan haberlere göre, Paddock, otele Perşembe günü yerleşti ve odada yapılan aramada 19 tüfekle birlikte yüzlerce mermi bulundu. Operasyonda, yakalanan şüphelilere yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, tabanca fişekleri, el telsizleri, kumar malzemeleri ile çok sayıda belge ve doküman ele geçirildi. Operasyonda çok sayıda rulet fişi, iskambil kağıdı ve bir miktar para ele geçirildi. Sonuçta Trump gerçekten de bir “anlaşma ustası” olduğunu göstermek istiyorsa Twitter üzerinden megafon diplomasisini bırakarak daha bilgili bir yaklaşıma gitmeli. Şu ana kadar web tarayıcı üzerinden oynadığımız rulet oyunu Zynga rulet uzun bir süre sonra olsa da Windows 8 tablet ve bilgisayarlara giriş yaptı. Bildiğiniz gibi rulet bir kart oyunu ve aslına bakarsanız artık karanlık, dumanlı bodrum katlarında milyonlar kazanmak ya da kaybetmek için oynanmıyor.

İSTEDİĞİN GİBİ HOLDEM – Klasik Texas Holdem oyunu ile rahat takıl veya heyecanı artırıp yüksek bahisli jackpot’lara gir. Çünkü oyun içerisinde Texas Holdem rulet’i öğrenebileceğiniz yararlı eğitimler var. Acemiler ve profesyoneller için tasarlanmış yepyeni bir oyun motoru sizleri bekliyor. Yine de tüm ivme Pyongyang’dan yana ve askeri modernleşmesini hızlandırmak için zaman kazanan ve uluslararası topluluktaki bölünmelerden faydalanan Kuzey Kore’nin ABD’yle masaya oturması için pek az teşvik var. Bu, Kuzey Kore’nin genç liderinin egosuna hitap etme ya da ABD’nin Güney Kore gibi müttefikleriyle koordinasyon içinde Kuzey’de bir ABD temsilciliğinin açılması gibi yüksek düzey siyasi ödünler olabilir. Sosyal Ağ Hizmeti koşulları da ayrıca geçerli olabilir. Kendi “sahte haberlerine” dalmış bir ABD Başkanı için uygun olmayan gerçeklikle başa çıkmanın belki de en kolay yolu “kırmızı çizgiyi” yeniden tanımlamak ya da görmezden gelmek olabilir.